برگزاری همایش انجمن‌های میراث‌فرهنگی در اسلام‌آباد‌ غرب

 

 

 

 

 

 

همایش انجمن‌های میراث‌فرهنگی به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی در شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار شد.

به گزارش میراث‌آریا (CHTN)، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه، «اصغر رشنو»، مسوول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اسلام آبادغرب در این همایش که در محل تالار غدیر شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار شد، اظهار داشت: این همایش در راستای پاسداشت و تجلیل از خدمات انجمن‌های میراث‌فرهنگی به عنوان پاسداران هویت ملی برگزار شده است.

او ادامه داد: در سال 1373 انجمن‌های میراث‌فرهنگی با همت دهیاران روستاهای مختلف تشکیل شد که از آن زمان تاکنون سازمان میراث‌فرهنگی نیز به عنوان متولی اصلی این مهم بر عملکرد این انجمن ها نظارت دارد.

مسوول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اسلام ‌بادغرب، گفت: در حال حاضر شناسنامه و پیشینه کلیه آثار تاریخی در اختیار میراث‌فرهنگی می‌باشد که نیاز است دهیاران و مسوولان انجمن‌های میراث‌فرهنگی از این اطلاعات آگاهی کامل داشته باشند.

«رشنو» خاطرنشان کرد: شهرستان اسلام‌آبادغرب تنها شهرستان استان کرمانشاه است که آثار مربوط به تمامی ادوار مختلف تاریخی در آن وجود دارد.

در ادامه این همایش، «فریبرز پیرو»، معاون سیاسی اجتماعی شهرستان اسلام‌آباد غرب نیز طی سخنانی اظهار داشت: با همکاری و همت دهیاران و انجمن‌های دوستدار میراث‌فرهنگی امیدواریم که شاهد احیا آثار فرهنگی منطقه باشیم.

او افزود: میراث‌فرهنگی شناسنامه یک ملت است و یکی از دلایلی که کشور ما همواره کانون توجه می‌باشد، وجود آثار گرانبها و ارزشمند ادوار مختلف تاریخی است.

«پیرو» تصریح کرد: امروزه در دنیا دیگر هیچ کشوری را با داشتن صرف قدرت سخت و نظامی نمی‌شناسند، بلکه اعتبار و ارزش کشورها به اعتبار فرهنگی و تاریخی آن‌ها بستگی دارد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان اسلام‌آباد غرب در پایان یادآور شد: باید تلاش کنیم که حساسیت مردم را در مورد مسائل میراث‌فرهنگی بالا ببریم.

 

 

 

/ 0 نظر / 16 بازدید