راه‌اندازی محله هنرمندان در شیراز

 

 

 

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از راه‌اندازی محله هنرمندان در شهر شیراز خبر داد.

«مسعود علویان‌صدر» در گفت‌و‌گو با میراث‌آریا(chtn) با بیان این مطلب افزود: تلاش می‌کنیم محله هنرمندان را در بخشی از شیراز راه‌اندازی کنیم چرا که این شهر در طول تاریخ مامن شعرا، هنرمندان و اهالی علم و ادب بوده است.

وی تصریح کرد: اگرچه این پروژه در حال حاضر در حد یک آرزو است اما با همکاری اهالی، مدیریت شهری، تشکل‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌‌های مربوطه امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش میراث‌آریا، این مقام مسوول ادامه داد: الگوهای پیچیده و گسترده و انجام پروژه‌های بزرگ شهری امکان‌پذیر است، به شرط این که اراده جمعی و همکاری عمومی میان مجموعه‌های مختلف وجود داشته باشد که البته برای پروژه محله هنرمندان نیز همین پارامتر‌ها لازم و ضروری است.

علویان‌صدر ‌تاکید کرد: اراده اجتماعی و خواست عمومی موضوعی است که تشکل‌های مردم‌نهاد و یا (NGO)ها باید محله به محله آن را در تفکر جامعه پرورش دهند تا به شایستگی از میراث فرهنگی امانت‌داری شود.

/ 2 نظر / 43 بازدید
حسامپور

سلام. قبل از هر چی بهتون تبریک میگم- از جهت اینکه حرکت بسیار زیبا و سخت رو دارید انجام میدید و وبلاگتون به روز هست. من دانشجوی مرمت و احیای بناهای تاریخی هستم. اهل استان فارس. میخواستم ادرس انجمنتون و شرایط عضویتش رو بدونم. ممنون